ΝΦ

Καλή εμφάνιση χωρίς αποτέλεσμα όμως για την κ19 του Βόλου που δεν κατάφερε να πάρει κάποιον βαθμό χάνοντας με 1-2.

Κατα την διάρκεια του αγώνα η βολιώτικη  ομάδα προηγήθηκε αρκετά γρήγορα στο σκορ με 1-0 με τον Χατζηπλή να βρίσκει δίχτυα στο 16 λεπτό. Ωστόσο στα αποδυτήρια πήγαν ισόπαλοι με 1-1 αφού στο 26’ ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο δικέφαλος του Βορρά πέτυχε και δεύτερο τέρμα αφήνοντας πισω τον Βόλο να κυνηγάει το γκολ.

Ο Παντελής Βαρβέκης έχει δουλέψει πολύ με τους παίκτες του και αυτό θα συνεχίσει να κάνει χωρίς να πτοείτε από τα αρνητικά αποτελέσματα. Οι νεαροί κυανέρυθροι έχουν δείξει ότι είναι ποδοσφαιριστές με πείσμα,θέληση και χαρά για αυτό που κάνουν,τα θετικά άποτελεσματα θα έρθουν πολύ σύντομα.