Όπως στην Λάρισα έτσι και σήμερα το γύρισε η Κ-19 του Βόλου και έδειξε για ακόμη μια φορά ότι δεν τα παρατάει. Η ομάδα του Στέφανου Ξηροφωτου αν και έδειχνε να έχει χάσει τα πατήματα της και ειδικά μετά το γκολ που δέχτηκε στο 36λεπτο, μία φάση ήταν αρκετή για να τους ξανά βάλει στο παιχνίδι, στο 75λεπτο ο Θεοδωρίδης κέρδισε πέναλτι και εκεί ήρθε και η ισοφάριση, 3 λεπτά αργότερα ο Μπόλης ήταν αυτός που βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το νικητήριο αποτέλεσμα κάνοντας το 2-1. Οι παίκτες του Βόλου προσπαθούν, δουλεύουν σκληρά και αυτό φενεται μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Μετά το τέλος του αγώνα δεν έλειψαν και οι πανηγυρισμοί, από όλη την ομάδα και όπως θα διαπιστώσετε και εσείς στην φωτογραφία φενεται η οικογενειακή ατμόσφαιρα που έχουν δημιουργήσει και αυτό φυσικά είναι και το κόλπο των νικηφόρων αποτελεσμάτων.